demarcos: (Default)
[personal profile] demarcos
Надслучанська Швейцарія недавала мені спокою з того часу, як побачив фото цієї чудової місцини в спільноті. Поїздку навмисно запланував на осінь. Восени там мало бути фантастично.
Дорога Київ-Чоп завдяки ЄВРО 2012 набуває дуже привабливого вигляду, тому їхати по ній одне задоволення. Дорогу на Березне ( T-18-12) можна оцінити на 4"з мінусом" з 5.На шляху до фантастичної краси, вже в Рівненській області, нам трапилось село Великі Межирічі, яке до 1965 називалось Межирічі Корецькі.  В селі знаходиться величний костел Св. Антонія:


Костел був побудований на початку XVIII ст, а після  Другої світової  його просто напросто зачинили, що дуже дивно для радянської влади, яка полюбляла в релігійних спорудах влаштовувати склади, а іноді й планетарії:


Друга цікавинка села - маєток Стецьких. Маєток був побуваний в 1798 році за проектом італійського архітектора Мерліні. До речі,  волинський хоружний Стецький виграв  місто та прилеглі околиці в карти у власника з прізвищем Яблонський. О це були часи  :)! Наразі в палаці знаходиться дитячий будинок:


За Великими Межиріч"ями починаються могутні ліси. Лісники вітають всіх:


В смт. Соснове всіх туристів зустрічають жахливі ведмеді. На ліво кермо крутнеш - Дендропарк в Березному , на право -Надслучанська Швейцарія.


Наша кінцева зупинка село Маринин, там ми планували переночувати. Дорога до Маринина чудова. Хоча ближче до села з"являється дуже кострубата бруківка. В Губкові та Мариніні притулок знайти можна, але будьте обережні, якщо їдете в Маринин на машині, в селі лише центральна дорога бруківкою, все інше грунт. Ось такая дійсно чудова вулиця :


Розмістились ми у пані Галини, в якої було для нас дві кімнати. Господарі були дуже люб"язні і надзвичайно гостинні. До таких людей хочеться приїхати ще раз. Невеличка березова алея і наше місце відпочинку:


І ось вона, омріяна Надслучанська Швейцарія:


Такій красі ми зобов"язні Українському кристалічному щиту, який в цій місцевості виходить на поверхню:


В 2000 році тут створено Надслучанський регіональний ландшафтний  парк з площею 17 га:


Наступного дня вирушаємо до найпівнічнішого замку України, який знаходиться на протилежному боці Случа. Ліс зранку дуже красивий:


Достеменно невідомо, коли був збудований Губківський замок, але відомо дату, коли на нього вперше напали татари, це було в 1504 році. В 1708 році шведи руйнують замок в останнє, більше його ніхто не відновлював. З того часу тут лише руїни:


Після шведів сюди прийшли російські війська і принесли сюди чуму. Відтоді Губків вже не містечко, а звичайне село :


Губківський замок, як і будь-який замок, має багато легенд. Тут, ніби, заховані скарби Семашка ( господарював тут в XVI cт), а десь поруч лежить булава самого Хмельницького. Також під замком ніби-то є тунель, який вів на інший берег Случа до  монастария, але до монастария близько 10 км і суцільна гранітна порода. Єдина річ, яку тут можна справді побачити, так це надзвичайно красива природа:


Надслучанську Швейцарію також називають Соколиними горами, знову ж таки назва ніби-то походить від легенди. Згідно якої князівська дочка кохала хлопця з протилежного берегу Случа. Але Князь був проти, тому заточив дівчину в замку. Кожну ніч закохані перетворювались на соколів і  літали на побачення. Князь прокляв їх обох, тому вони на все життя залишились птахами:


Після Губківського замку ми попрямували в Березнівський дендропарк. По дорозі зустріли 300-х річний дуб:


А ось так має виглядати, як на мене, в"їзд в  кожне село:


Березнівський дендропарк знаходиться на  утриманні в місцевого  Лісового коледжу. Сама внутрішня територія лісового коледжу вражає:


В ставку є лебеді і качки. Щоправда лебедів нам так і не вдалось погодувати, тому що вони вже були не голодні :) Сюди всі приходять з хлібом для птахів:


В цьому ж "дворику" є чудові дерев"яні різьбленні скульптури. Теремок:


Дуже налякана кицька:
 

Така охайність і краса звичайного коледжу мене не здивувала. Лісове господарство Березнівського району почуває себе відмінно, про що свідчать численні будинки сільських лісництв, які виглядають чи не найкраще серед усього різноманіття сільської нерухомості

А цей мостик веде до входу в Дендропарк, але за сучасною українською провінційною традицією в неділю він закритий. Тому нам довелось перелазити через два паркани, щоб потрапити туди:


Дендропарк був створений в 1979, а в 1989 році йому було надано статус державного. Центральна алея парка:


Зараз площа парку становить 30га і тут ростуть понад 900 видів дерев і чагарників з усього світу:


Навіть в такому чудовому і тихому місці війна залишила свій слід:


Вид з оглядового майданчику:


На цьому наша туристична вихідна "видумка" скінчилась і ми попрямувли назад в Київ:
Date: 2011-11-14 08:21 pm (UTC)
From: [identity profile] mandrivnic.livejournal.com
Дякую!Дуже красиво!Пейзажі там вражаючі.Варто там побувати!

Date: 2011-11-15 11:50 am (UTC)
From: [identity profile] demarcos.livejournal.com
Я ще раз хочу поїхати. Два дні на це все замало.

Date: 2011-11-15 03:12 pm (UTC)
From: [identity profile] mandrivnic.livejournal.com
Так,туди варто і декілька разів з'їздити:)Місцина того варта!Особливо гарні фотки ті,де сам Случ і скелясті береги з лісом.Чимось нагадує Сибірські ріки... Треба подумати про відвідини тієї Швейцарії:)

Date: 2011-11-15 05:18 pm (UTC)
From: [identity profile] zymova.livejournal.com
гарно : )
п.с. бачу орендували фотографа))

Date: 2011-11-15 07:56 pm (UTC)
From: [identity profile] demarcos.livejournal.com
А шо я так гарно не вмію фотографувати ?)

Date: 2011-11-15 09:15 pm (UTC)
From: [identity profile] zymova.livejournal.com
занадто разюча відмінність між цими і попередніми світлинами, та і апарат очевидно дууууууууже відрізняється : ) а ще видно вас за кермом :р

Profile

demarcos: (Default)
demarcos

June 2017

S M T W T F S
    123
45678910
111213 1415 1617
18192021222324
252627282930 

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 18th, 2017 03:44 am
Powered by Dreamwidth Studios